Pielgrzymowanie

(161 -listopad -grudzień2008)

z cyklu "W Sieci"

La belle Epoque

Bartek

Jako szczęśliwy tata kilkumiesięcznej córki często podczas przeglądania zasobów internetu dłużej zatrzymuję się na stronach, które pozwalają mi nieco zajrzeć w przyszłość i - przygotować się na to, co mnie czeka.

Jedną z takich stron jest http://www.belleepoque.pl/ - Piękna Epoka - strona poświęcona... domkom dla lalek. Skąd taka - wydawałoby się dziwna - nazwa strony? Jak piszą autorzy strony: „Piękna Epoka, to określenie, które przywodzi na myśl szczęśliwy, pomyślny okres w życiu; czas, który tak często i szczególnie ciepło wspominamy... beztroski czas dzieciństwa, pełen uroczej naiwności i pięknych marzeń. W głębi duszy wielu z nas pragnie na zawsze pozostać dzieckiem, pragnie przenieść się w czasy swojej La Belle Epoque, pragnie aby... czas stanął w miejscu”.

Na stronie głównej możemy zapoznać się z historią pierwsze- go domku (która sięga połowy XVI wieku!), w galerii znajdują się ciekawe obiekty muzealne - zdjęcia i ich opisy. Zakładka „informacje” prezentuje dane dotyczące muzeów, targów, literatury i wydawnictw dotyczących prezentowanej tematyki zarówno w Polsce jak i na świecie. Dla mnie najciekawszy jest jednak dział, do którego link znajduje się na samym dole strony - „Zrób to sam”. Zawiera on instrukcje, jak wykonać krok po kroku miniaturowe wersje przedmiotów codziennego użytku: deska do krojenia chleba, świecznik, wieszak itp.

Strona jest dosyć nowa - a przez to poszczególne działy nie zawierają jeszcze dużej ilości treści, tym niemniej to co jest - jest bardzo interesujące. Pozostaje czekać na dalszy rozwój treści i budować, budować, budować...