Europa

(158 -maj -czerwiec2008)

z cyklu "Biblioteczka"

Mali przyjaciele

Jolanta Ławniczak

Maj to czas, gdy przypominamy sobie o naszej Pierwszej Komunii Św. czy Pierwszej Komunii naszych dzieci. A może zastanawiamy się jak będzie, gdy one w najbliższym czasie będą przystępować do tego sakramentu. Czy komercja zajmie pierwsze miejsce?

Polecam na ten majowy czas ciekawą książkę, która może pomóc nam w przygotowaniu dziecka do Pierwszej Komunii Św. albo może stać się dobrym prezentem właśnie na taką okazję.

Książka ta nosi tytuł „Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego”. Może przykłady z życia małych świętych, tych których znamy jak i tych, o których jeszcze nic nie wiemy pomogą nam i naszym dzieciom zmienić coś w naszym życiu? Może pomogą zatęsknić i docenić, iż największym skarbem na ziemi jest Eucharystia.

Dziewiętnaścioro świątobliwych dzieci uczy nas jak przygotować się do przyjęcia Jezusa, zachęca do niesienia ofiary dla Niego oraz do częstych spotkań z Nim poprzez ten sakrament. Uczą nas jak pracować nad sobą, aby stawać się każdego dnia lepszym, jak rezygnować z przyjemności, przyjmować cierpienie. Bóg powołuje do świętości małe dzieci, one są Jego świadkami, jak często ich postępowanie, ich wielka wiara po prostu nas zawstydza.

Książka ukazuje nam, że silna wiara i zjednoczenie z Bogiem wcale nie zależy od naszego wieku, doświadczenia, wiedzy , ale od pokory, chęci bycia zjednoczonym z Nim, prawdziwej miłości i czystości serca.

Czasami opisane fakty wydają nam się wręcz nieprawdopodobne, przekoloryzowane, niedzisiejsze, są jednak oparte na autentycznych źródłach.

Myślę, że adresatem książki są nie tylko dzieci, może ona także i nas dorosłych zachęcić do częstych spotkań z Jezusem Eucharystycznym, gdzie On czeka na naszą miłość.