Jezus Chrystus

(169 -styczeń2010)

z cyklu "W Sieci"

Obiektywni

Bartek

Dzisiaj będzie rzeczowo. Dzisiaj będzie obiektywnie. I z kulturą! Tymi trzema hasłami promuje się serwis poświęcony fotografii cyfrowej obiektywni.pl. Jeśli ktoś choć trochę interesuje się tym tematem – koniecznie niech go odwiedzi!

Serwis skupia wokół siebie społeczność fotografów, z których każdy może zamieścić swoje zdjęcia i poddać je ocenie pozostałym. Swoją opinię na temat zdjęcia można wyrazić poprzez wystawienie oceny (od -1 do +5), wpisanie komentarza, oraz konstruktywnej krytyki (która zawiera wskazówki dla autora zdjęcia dotyczące tego, co mógłby poprawić w swoim warsztacie). Za aktywny udział w życiu społeczności serwisu przyznawane są punkty: najwięcej – właśnie za konstruktywną krytykę. Z rozmów przeprowadzonych ze znajomymi, stałymi bywalcami tej strony, krytyka ta rzeczywiście cechuje się dużą dozą obiektywizmu, rzeczowości i kultury – a więc główny cel autorów strony zdaje się być osiągnięty!

Galeria zdjęć jest główną, ale nie jedyną częścią serwisu. Mamy tutaj również „Czytelnię” z ciekawymi artykułami na temat fotografii cyfrowej, „Forum”, „Konkursy”... Witryna ma całkiem przyzwoitą, nowoczesną oprawę graficzną, jest też bardzo intuicyjna w nawigacji.  

 

Fotografów zachęcam do wystawiania swoich prac, a pozostałych – do oglądania, bo naprawdę, jest co: http://www.obiektywni.pl