Europa

(158 -maj -czerwiec2008)

z cyklu "W Sieci"

Opoka.tv

Bartek

Chciałbym dzisiaj zaproponować odwiedziny na stronie opoka.tv. Strona jest dość nowa - oficjalny start miał miejsce 15 lutego br. Pełna nazwa witryny brzmi: „Chrześcijańskie Centrum Multimedialne OPOKA.TV” i - jak na centrum multimedialne przystało - już dzisiaj można tutaj odnaleźć sporo ciekawych materiałów, zarówno audio jak i video. Materiałów o szeroko pojętej tematyce chrześcijańskiej.

Witryna ma dosyć nowoczesny wygląd i - trzeba przyznać - jest przejrzysta. W nagłówku znajdują się linki do czterech głównych działów: Video, Audio, Informacje i Serwisy. Mnie najbardziej zainteresowały dwa pierwsze. Materiały podzielone zostały na podkategorie - w dziale Video są to teledyski, programy tv, wykłady, filmy, koncerty, audycje, a w dziale Audio audycje, MP3 oraz lista przebojów radia CCM. Dzięki temu łatwiej jest odnaleźć nagrania powiązane ze sobą tematycznie. Strona główna - to w zasadzie „reklama” tego, co można znaleźć w środku. Mamy więc w centralnej części „teraz polecamy” - z propozycjami do obejrzenia podczas przypadkowego wejścia na stronę, prawa kolumna zawiera informacje o nowościach i najczęściej oglądanych materiałach, lewa natomiast to wiadomości oraz lista przebojów CCM.

I tak oto, zupełnym przypadkiem, przechodząc od wykładu Josha McDowella, proponowanego na głównej stronie odnalazłem nagranie wideo z konferencji Larry'ego Thompsona z XXXIII Kongregacji Odpowiedzialnych (polecam!). I nie jest to bynajmniej jedyny oazowy akcent w serwisie. Możemy bowiem w tym samym dziale znaleźć konferencje ks. F. Blachnickiego... W programach telewizyjnych znajdziemy „Rozmowy o Kościele na głębi” tworzone w środowisku Ruchu w Katowicach.

Ale oczywiście nie tylko z racji materiałów związanych z naszym Ruchem warto zaglądać do serwisu. Jest on naprawdę bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. A to dopiero drugi miesiąc istnienia serwisu...