Praca

(170 -luty -marzec2010)

z cyklu "W Sieci"

Rękodzieło

Bartek

Dzisiejszy odcinek wędró­wek może zainteresować osoby, które nie mają dwóch lewych rąk i posiadają za­cięcie artystyczne.

www.craftladies.org jest witry­ną skupiającą wokół siebie spo­łeczność osób, które zajmują się szeroko rozumianym rękodzie­łem. Tym razem wyjątkowo nie wypowiem się na temat wyglądu serwisu. craftladies.org jest bo­wiem klasycznym forum phpBB. Chyba każdy, kto korzy­sta z in­ternetu, miał z już styczność z ta­kim forum (większość choćby for oazowych opiera się o tę struktu­rę) i docenił jego funkcjo­nalność i przejrzystość.

Strony w całości oparte o fo­rum charakteryzują się tym, że cała ich siła leży w ludziach, którzy się na nich udzielają. Tutaj mamy ekspertów z każdej dziedziny – od decoupage przez szydełkowanie, haftowanie, filcowanie, aż do wykonywania kartek, albumów, biżuterii. I są to ludzie, którzy lubią się dzielić swoimi osiągnięciami, a także wiedzą wspierać mniej doświadczonych. Poszczególne sekcje forum to między innymi „Tajemnice serwetkowania”, „Szydełkiem i na drutach”, „Szycie sztuką jest”, „Hafty, hafci­ki”, „Frywolitki”, „Torby, torebki, torebeczki”, „Filcowanie”, „Kartki, wycinanki”, „Lepienie z masy solnej, modeliny, paper mache”, „Korale, koraliki”.

 

Bardzo ciekawy wątek to tzw. „wymianki” – osoby biorące w nich udział przygotowują pra­cę na zadany temat i wymie­niają się nimi między sobą. Na­prawdę warto tam zajrzeć i po­szukać czegoś dla siebie.