Kobiecość

(197 -styczeń2014)

Za co podziwiam moją mamę

ankieta

Moją mamę podziwiam za wszystko to, czego się podejmuje dla mnie i całej rodziny. Bo tych rzeczy jest mnóstwo: potrafi łączyć prace zawodową z wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu i jednocześnie być jego ostoją, podporą i spoiwem. W domu, w którym jest trzech mężczyzn (ojciec i dwóch synów), jedna kobieta – matka nie ma prostego zadania. Pomijając nawet prace domowe, których jest mnóstwo, musi pełnić funkcję żony, matki, czasem nawet siostry – aby mężczyźni, którzy zostali jej powierzeni nie stwardnieli zupełnie, nie zamknęli się tylko w swoim obrazie świata, dostrzegli inną niż zadaniowa perspektywę życia.

Adam

Kocham mamę za dobre serduszko.

Michał

Mama jest kobietą, która dała mi życie i pielęgnuje je. Jest dla mnie autorytetem, ostoją i przyjacielem. Wiem, że mogę zawsze na niej polegać. Jest częścią mojego życia, bez której nie wyobrażam sobie swojego istnienia, jednocześnie nigdy nie narzuca swojej woli, ostateczny wybór, decyzja należy do mnie. Moja mama jest zawsze w moim sercu.

 

Joanna

 

Podziwiam moją mamę, ponieważ mając na głowie tyle zmartwień, obowiązków i kłopotów potrafi tworzyć wspaniały, domowy, Boży klimat.

Sonia

Cenię moją mamę za poświęcenie i oddanie rodzinie.

Katarzyna

Za niespożyte siły, które każdego dnia potrafi z siebie wykrzesać dla osób, które kocha.

Marcin

Moją Mamę podziwiam za to, że chciała mnie i moją siostrę wychować mimo ogromnych trudów zmagania się o codzienność, szczególnie o tzw. "chleb". Aktualnie podziwiam za pokorę, że z wiekiem staje się coraz bardziej pokorna i słucha też młodszych, czyli nas – swoje dzieci ;-).

 

 Magda

Za to, że jest z nami całe życie, opiekuje się nami, pomaga i chce naszego dobra. Dla dobra swojego dziecka zrobi wszystko, odmówi sobie chociażby tylko po to, aby sprawić radość swojemu dziecku.

Mietek

Podziwiam moją Mamę za jej oddanie, poświęcenie, pracowitość i talent. Jestem jej wdzięczna za czas spędzony ze mną i z siostrami na co dzień i za siły, żeby pokazywać nam, że proste rzeczy dają wiele radości.

Agnieszka

Kocham moja mamę za to, że jest, że opiekuje się mną, urodziła mnie, dba o mnie. Podziwiam ją za to, że ma dużą cierpliwości, mimo dużych problemów zawsze się podnosi. Zawsze zajmuje się mną. Kocham mamę tak naprawdę za wszystko. Za to, że ona tak bardzo kocha mnie. Mama jest w pewnym sensie moją bohaterką i wzorem do naśladowania.

Ania

Kocham za to, że dała mi życie. Podziwiam za to, że zawsze jest wesoła, uśmiechnięta i żadne trudne zadanie nie stanowi dla niej problemu.

Marek

Podziwiam moją mamę za ciężką pracę jaką wkłada w utrzymanie rodziny oraz wychowanie dzieci oraz za to, że ma do mnie cierpliwość (naprawdę czasami sam bym sobie walnął w twarz).

Dariusz

Kocham moją mamę za to, że pomaga mi w lekcjach, że wspiera mnie w trudnych chwilach. Z to, że robi mi rano śniadanie, a po powrocie ze szkoły czeka na mnie ciepły obiad.

Dominika

Kocham i szanuję swoją mamę za troskę i opiekę nade mną, za udzielenie mi dobrych rad oraz pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów i podejmowaniu decyzji. 

Beata

Bo poświęca się dla rodziny, ma poczucie humoru, potrafi być ogromnym wsparciem i daje poczucie bezpieczeństwa, uczy córki kobiecości i ma siłę spełniać marzenia swoich dzieci (i bo gotuje makaron, który lubię, mimo że woli ryż).

Urszula

Kocham moją mamę za to, że zawsze mnie wspiera, jest ze mną kiedy jej potrzebuję. Potrafi być surowa, a po chwili śmiać się razem ze mną. Kocham ją za to, że wychowała mnie i poświęciła dla mnie wiele czasu. Potrafi poświęcić się dla mojej korzyści i zawsze pomaga mi kiedy ją proszę. :-)

Waldek

Wzór życia w służbie drugiemu człowiekowi, co w dzisiejszych czasach jest mało spotykane. Podziwiam ją także za wytrwałość w modlitwie i niespotykaną wiarę.

Dominik

Kocham swoją mamę za trud jaki wkłada w wychowanie mnie. Za to że zawsze mogę na nią liczyć. Za to że jest ze mną w każdej trudnej sytuacji i niezależnie od mojego zachowania, czy popełnionego błędu będzie po mojej stronie. 

Maciek

Za to, że kupuje mi słodycze, za całusy i urodzenie rodzeństwa

Emilka

Za to, że jest przy mnie. Za to, że gdy jest mi smutno, potrafi mnie pocieszyć. Za to, że gdy jestem chora, opiekuje się mną. Za to, że gdy jestem zła i denerwuję się, zawsze pomoże mi się uspokoić. Za to, że mnie wysłucha, doradzi. I za wiele, wiele rzeczy, których nie dostrzegam, ale przede wszystkim za to, że mnie KOCHA.

Zosia

Moją mamę kocham za to i podziwiam że...

Postanowiła i była tak odważna mnie urodzić, wstawała dla mnie w nocy, rano robiła śniadanie, a wieczorem nadal mnie kochała :). Zadbała o to, bym miała to, czego potrzebuję. Ma etat mamy, sprzątaczki i kucharki przez całe życie, a mimo to nadal chodzi uśmiechnięta. Bywają kłótnie, lecz tylko z powodu, że o mnie dba. Jest najdzielniejszą kobietą na świecie!

Adam

Za co kocham moją mamę:

– za to, że mnie znosi

– za to, że zawsze mnie pociesza

– za, to, że pomaga mi nie zboczyć z drogi

– za to, że pomaga mi uczyć się

– że się o mnie troszczy i dba o moje bezpieczeństwo

– za to, że chce się jej poświęcać dla mnie czas

– że zawsze mi wybacza

– robi wszystko dla mojego dobra, nawet jeśli jeszcze teraz tego nie rozumiem. 

Robert

Za co podziwiam mamę: 

Za wszystko, za to że kocha dzieci, pysznie gotuje, pomaga mi w lekcjach, gdy jestem chora to się mną opiekuje. Moja mama jest ładna i ładnie się ubiera i zawsze wie jak ja mam się ubrać żeby mi było ciepło. Moja mama jest bardzo miła. 

Lila

Ponieważ pomimo wielu trudności wytrwale dąży do dobrych celów, angażując się i nie zniechęcając się.

Mikołaj

Podziwiam moją mamę, bo angażuje się w życie Kościoła i wytrzymuje ze mną psychicznie – jest cierpliwa. Wspiera bliskie osoby i troszczy się o nie.

Marcin

W swojej mamie podziwiam: pracowitość, mądrość, troskliwość, umiejętność ogarnięcia swoimi planami całej rodziny i znanie ich planów, wesołość

Kuba

Podziwiam moją mamę za jej oddanie rodzinie. Zawsze mimo zmęczenia znajduje dla nas czas. Wszystko, co robi czyni w zgodzie ze swoim sumieniem. Podziwiam ją również za to, że każdego człowieka stara się obdarować uśmiechem i dobrym słowem. To ona nauczyła mnie wszystkiego, co w życiu ważne.

Gosia