Kapłaństwo

(127 -styczeń2004)

z cyklu "W Sieci"

Bewegung Licht–Leben

Mirek Krajewski — kramir@leszno.tpsa.pl

Bewegung Licht–Leben! Tym nagłówkiem jesteśmy powitani po wklepaniu adresu niemieckiej strony Ruchu: http://www.oaza.de/ Spokojnie, bez paniki — poliglotą niestety nie jestem, koncentrujemy się na polskiej wersji językowej.
Niewiele jest miejsc w sieci odpowiadających w tak dużym stopniu mojemu gustowi. Autorzy umieścili kilka rzeczy, które prowokują do częstych odwiedzin (codziennik, terminarz, radio internetowe, zegarek). Dla niektórych mogą to być zbędne „przeszkadzajki” — jednak przy codziennym korzystaniu z Internetu są niezwykle przydatnymi narzędziami. Codziennik zawiera czytania, w pobliżu umieszczono „słowo dnia”, a w menu radia są tylko rozgłośnie
„przyjazne ideowo”. Wszystkie te rzeczy umieszczono w prawej kolumnie (ponadto Nadchodzące wydarzenia, Baza przejazdów, W Twojej okolicy). Cały sektor zawiera rzeczy niejako „przyziemne”. Skoncentrujmy się zatem nad tym wszystkim, co umieszczono w lewej kolumnie:
Kim jesteśmy — prezentacja całego Ruchu, Ojca Założyciela i lokalnej Wspólnoty. Teksty są bardzo dobrze zredagowane: bez dłużyzn, ozdobników. Jednym słowem — sama esencja.
Co robimy — tutaj dopiero objawiła się pomysłowość. Otwiera się w oknie głównym terminarz z wyraźnie oznaczonymi informacjami na temat wydarzeń planowanych na dany dzień. A są jeszcze inne podstrony: Spotkania (relacje, świadectwa, kroniki, grupy w terenie), Inicjatywy (Diakonia Życia, KWC, Naturalne Planowanie Rodziny, „Odwaga”, „Drogocenna Perła”)
Polecamy — podstrony: Czytelnia, Galeria zdjęć, Słownik Oazowy, Śpiewnik Oazowy, Forum Oazowe, Czat Oazowy, Baza Przejazdów.
Kontakt — i to miejsce zawiera nie tylko oczywiste treści: Napisz do nas, Dojazd do Ośrodka, Skrzynka Modlitewna, Księga Gości.
Usługi — Szukaj, Indeks Serwisu, Odsyłacze, Do ściągnięcia, Logowanie. Wszystko czytelne, na miejscu i we właściwych proporcjach.
Ufff — Samo przedstawienie nagłówków zajęło sporo czasu – możecie sobie wyobrazić ile czasu zabiera zapoznanie się z materiałami tutaj umieszczonymi. Nie wspomniałem o wszystkim —niespodzianką niech będą odnośniki z dołu strony.