Modlitwa

(184 -luty -marzec2012)

z cyklu "W Sieci"

Czysty sex

Wojtek

W tym numerze weźmiemy pod lupę kolejny serwis z klasy tych niszowych. Mam na myśli to, że nie należy on do bardzo popularnych, jednak treść jaką zawiera jest dobra i może być wielu osobom pomocna.

Młodzi, zakochani, pełni energii i życia chrześcijanie, często przeżywają bolesne zderzenie rzeczywistości z ich wnętrzem, z porywami ich serc. Z jednej strony całe ich ciało, emocje i uczucia krzyczą by być drugiej osoby jak najbliżej, z drugiej moralność, nauka Kościoła, dobro. Efektem często jest wewnętrzna walka z samym sobą, poczucie niespełnienia, czy ciężkie niczym kamień sumienie.

Nie byłoby w tym aż tak wiele strasznego, gdyby nie fakt, że prócz nakazów i zakazów, choć temat medialny nadal trudno o rzeczowe, konkretne i satysfakcjonujące odpowiedzi. Niewielu rodziców rozmawia ze swoimi dziećmi o tym dlaczego warto żyć w czystości, dlaczego trzeba walczyć o swoje serce, dlaczego antykoncepcja jest zła, nie wspominając już o tabu masturbacji. Dużo problemów, mało odpowiedzi. Stąd dzisiejszy temat. Wchodząc na stronę www.czystysex.pl zastanawiałem się jakie argumenty przytoczą autorzy serwisu. Znalazłem za to nie tyle encyklopedię, co małą bibliotekę. Na stronie główną częścią są przeróżne artykuły dotyczące tematyki seksualności. Możemy tu znaleźć zarówno recenzje tematycznych książek, kilka zaproszeń wydarzenia pro-life, jak i teksty publicystyczne o bardzo różnym poziomie (od tych najwyższych lotów, do tych trochę niższych). Warto zapoznać się też bliżej z garścią materiałów filmowych i konferencji w formie audio prezentujących głównie wywiady o czystości.

Dla osób, które lubią propagować dobre idee istnieje możliwość nie tylko przyłączenia się do akcji na facebooku, lecz także zamówienia wlepek. Ich treść jasno sygnalizuje sprzeciw wobec współżycia przed ślubem. Może komuś pomoże podjąć lepszą decyzję?

Dla mnie osobiście najcenniejsze są jednak artykuły, a wśród nich świadectwa, które krzepią i dodają ducha. Walka o czystość wymaga zaplecza. Potrzebna jest głęboka wiara i rozum, który może ją poprzeć i uzasadnić.