Oaza I stopnia

(171 -kwiecień2010)

z cyklu "W Sieci"

Diakonia Życia

Arek Macudziński

Tym razem wędrując po sieci trafiamy na witrynę Centralnej Diakonii Życia- www.oaza.pl/cdz.

Od strony wizualnej witryna jest prosta i jasna. Delikatne kolory nie atakują internauty, a odpowiednie ich dobranie bardzo dobrze podkreśla najważniejsze informacje. Wśród wielu przesyconych kolorami i wręcz krzyczących serwisów niełatwo trafić na tak przejrzystą witrynę.

Samo rozmieszczenie informacji również jest dobrze przemyślane. Zaraz po załadowaniu strony głównej naszym oczom pojawia się informacja o idei działania Diakoni Życia, a pod nią przeczytać można skróty najaktualniejszych artykułów z poszczególnych działów. Dobrze zaprojektowany pasek nawigacji pozwala na szybkie i łatwe poruszanie się po całej witrynie i bezproblemowe dotarcie do materiałów, które nas interesują.

Największym plusem jest fakt, iż strona jest faktycznie żywa. Wciąż świeże artykuły, pojawiają się nawet kilka razy dziennie. Nie brakuje zaproszeń na organizowane rekolekcje, materiałów do prowadzenia spotkań na szeroko pojęte tematy życia, jak i tekstów o tej tematyce - zarówno naukowych jak i łatwiej przyswajalnych. Trzeba też wspomnieć o dziale „Linki" prezentującym w poukładanych tematycznie kategoriach adresy witryn pro-life oraz związanych z Ruchem Światło-Życie.

Dla ludzi, którzy poszukają i zmagają się z różnymi problemami też się coś znajdzie. Redakcji można zadawać pytania, również te, z którymi nie łatwo zwrócić się do kogokolwiek innego. Odpowiedzi są konkretne, jasne i - trzeba przyznać - nie unikają trudnych tematów.

To wszystko sprawia, iż strona CDŻ jest idealną propozycją dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat obrony życia i i tematów pokrewnych. Warto tam zajrzeć, w końcu jak powiedział św. Ireneusz „Chwałą Boga jest człowiek żyjący".