Parafia

(126 -listopad -grudzień2003)

z cyklu "W Sieci"

Diakonia Życia

kramir@leszno.tpsa.pl

Dziś zapraszam w klimaty szczególnie bliskie memu sercu: http://www.oaza.org.pl/cdz/ — Diakonia Życia.
Pierwsze wrażenie niestety nie najlepsze — zestawienie zielonkawego tła głównego okna moim zdaniem „gryzie się” z fioletami lewej kolumny. Powiem tak: gdyby lewa część była na przykład w tonacji ciemnozielonej, pozostałoby mi tylko powzdychać. Bo wszystko zgrabnie rozmieszczone, czytelne i „poukładane”.
Idźmy więc głębiej. Prezentacja Diakonii robi pozytywne wrażenie. Ciężko jest ująć w interesujący sposób mnogość podejmowanych aspektów, tematów i akcji. Razi tylko odwołanie do rekolekcji które odbyły się prawie trzy miesiące temu…
Aktualności są rzeczywiście miejscem, w którym wszyscy związani z DŻ znajdą informacje o bieżących sprawach.
Świadectwa — komentować ich nie ma najmniejszego sensu. Zawsze jest to miejsce w którym mamy okazję „zajrzeć do wnętrza” osób prezentujących swoje przeżycia.
Spoza DŻ zawiera wszelakie informacje nie zawarte w Aktualnościach, a odnoszące się do bieżących spraw życia publicznego. I zachęcające do zaangażowania się w zagadnienia naprawdę ważne.
Seks na manowcach — przez przekorę nie opisuję zawartości. Niech ciekawość Was tutaj doprowadzi…
Podręczniki, Programy — w to miejsce pewnie zawędrują wszelakiej maści nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice dojrzewających nastolatków. Miejsce tym bardziej cenne, że umieszczono też wykaz literatury delikatnie mówiąc szkodliwej.
No i na sam koniec Linki. Nie pamiętam, aby w innym miejscu ten dział był tak sumiennie zredagowany jak tutaj. Szczerze mówiąc spodziewałem się kilku adresów „podciągniętych na siłę”. A tu okazało się, że jest w Sieci sporo miejsc podejmujących podobną tematykę, a do tego wartych odwiedzenia.
Kilka słów na koniec. Jedyną bolączką zdaje się być brak takiego powakacyjnego „przewietrzenia”. Ja wiem, że największym problemem jest ściągnięcie aktualnych relacji, świadectw. Natomiast wielkim atutem jest poziom redakcyjny umieszczonych materiałów. Wszystkie teksty czyta się naprawdę z wielką przyjemnością. I co najważniejsze — naprawdę czuć, że Diakonia Życia podejmuje wszystkie inicjatywy tutaj opisane…