Oaza III stopnia

(157 -kwiecień2008)

z cyklu "Z Kopiej Górki"

Dzień światła

2 lutego na Kopiej Górce zostały poświęcone świece OŻK 2008. Ten dzień, zwany Dniem Światła przeżywamy w Ruchu jako przejście od postoazy (czyli utrwalenia owoców oaz z ostatnich wakacji) do preoazy (czyli przygotowania już do nadchodzących nowych oaz). Kiedy będziecie czytać ten tekst już będziemy myśleć o Centralnej Oazie Matce, która oficjalnie otwiera czas oaz i podczas której te pobłogosławione właśnie świece przekazywane są do punktów oazowych rozsianych po całej Polsce i poza jej granicami. Chcę podzielić się z Wami świadectwem grupy, która przeżyła ten dzień na Kopiej Górce. Może i Was to zachęci. Zapraszamy.

Urszula Pohl

Krościenko, Kopia Górka... Te słowa, te wyrazy znaliśmy dawno, rozmawialiśmy o Kopiej, czytaliśmy w „Listach Domowego Kościoła” czy w innej literaturze. Miejsca te były odległe od nas prawie 600 km.

Przygotowujemy się poprzez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii do Dnia Światła, w sobotę 2 lutego 2008 r. Nasza Oaza Modlitwy oddaje się w opiekę Niepokalanej Matki Kościoła. Prosimy Ją o to, aby zawsze zanosiła nasze dziękczynienia i prośby do Swego Syna i oddawała nas w Jego ramiona.

I oto jesteśmy na Kopiej Górce. Chodzimy po tych samych ścieżkach, dotykamy tych samych miejsc, słuchamy relacji naocznych świadków, jesteśmy razem ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem. Kaplica Chrystusa Sługi, Namiot światła, Diakonia słowa, Centrum Ruchu Światło-Życie, to nie są już puste słowa. To tu spotkamy Jezusa, to tu Niepokalana Matka Kościoła prowadzi w Jego ramiona.

Wraz z całą grupą uczestniczymy w Medytacji o świetle, jesteśmy naocznymi świadkami poświęcenia i pobłogosławienia świec OŻK 2008. Przeżywamy cudowną Eucharystię w Kaplicy Chrystusa Sługi, pochylamy nisko czoło przy grobie ks. Franciszka powierzając Mu naszą Wspólnotę Ruchu Światło-Życie z parafii św. Katarzyny w Dobrzyniu n/Drwęcą, rejon Rypin diecezji płockiej.

Tu też modlimy się o szybką beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Bożena i Janek Gałka