Formowanie następców

(218 -listopad -grudzień2017)

z cyklu "Na płytach"

Góry do góry

Jerzy Małek

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Zespół od czterech lat prowadzi w Warszawie Szkółkę TGD – grupowe zajęcia wokalne dla dzieci w wieku szkolnym oraz gimnazjalnym. Podczas zajęć wykorzystywane są piosenki z repertuaru TGD, tworzone są również nowe piosenki specjalnie dla dzieci. 

Dzieci ze Szkółki występowały gościnnie podczas koncertów TGD. Taki był początek nowego zespołu. Małe TGD to reprezentacja Szkółki. Zespół tworzy jedenaścioro dzieci.

„Góry do góry” to debiutancka płyta Małego TGD. Repertuar stworzyli Kamila Pałasz (solistka TGD) oraz Piotr Nazaruk (dyrygent TGD, muzyk A. M. Jopek). Krążek zawiera dziesięć utworów – dwa z repertuaru TGD oraz osiem zupełnie nowych. Wydawnictwo dodatkowo zawiera wersje instrumentalne do pięciu piosenek. W książeczce można znaleźć teksty utworów znajdujących się na płycie.

Płyta pokazuje, że dzieci mogą śpiewać o Bogu w sposób nowoczesny, wpisując się w najnowsze nurty muzyki pop. Jest nie tylko przebojowo, ale również… elektronicznie.

„Czasami nasze problemy wyglądają jak wielkie góry. Ale jeżeli wiara góry przenosi… no to góry do góry” – mówi Piotr Nazaruk, który wraz z Kamilą Pałasz odpowiada za słowa i muzykę.