Pytania o Kościół

(230 -styczeń -luty2020)

z cyklu "Na płytach"

Królestwo

Marcin Łęczycki

Play&Pray „Królestwo”

„Jesteś Święty, nieskończony, potężny Pan

Twoja łaska wiecznie trwa

Dla Ciebie wszystko możliwe jest”

Zespół Play&Pray to dwie wokalistki Anna Madej, Katarzyna Blat i czterech instrumentalistów: Kamil Tor, Jakub Broniewski, Rafał Hajduga oraz Szymon Madej. 

Spotkali się ponad 10 lat temu na rekolekcjach dla muzyków „Strefa Chwały”. Owocem rekolekcji stało się wspólne muzykowanie, modlitwa, koncerty i uwielbienie. 

Debiutancka płyta zespołu zawiera dziesięć autorskich kompozycji zespołu. Muzycy nie są amatorami, co słychać od pierwszych dźwięków. Aranżacje ambitne, niebanalne, unikatowe, wpadają w ucho i serce. To mieszanka różnych gatunków muzycznych, którą trudno przyrównać do innego znanego brzmienia. Znajdziemy tu dynamiczne, skoczne utwory takie jak tytułowe „Królestwo”, „Będę tańczył” oraz refleksyjne „Naucz nas” czy „Święty”.  Teksty bardzo bezpośrednie, jak mówią artyści: „Mówimy o Bożym działaniu w naszym życiu, to są modlitwy, czyli rozmowy z Bogiem. Uwielbienie to przecież Spotkanie! Stoimy przed Panem Bogiem i mówimy My o wszystkim”. 

Obserwując zespół na muzycznej chrześcijańskiej scenie od kilku lat jestem pod dużym wrażeniem postępu, który dokonał się w zespole, od kiedy spotkałem ich pierwszy raz. Zespół dojrzał do tej płyty i miejmy nadzieję, że będzie dojrzewał do kolejnych muzycznych pereł.

„Tak wiele dróg przede mną jest jeszcze 

Wyborów tak trudnych przede mną tak wiele

Nie boję się, że będę w tym sama

Z ufnością przyjmuję to co dla mnie masz”.