Formowanie następców

(218 -listopad -grudzień2017)

Następcy

świadectwo

Naszym celem było znalezienie minimum czterech par, które będą w Stowarzyszeniu i wyłonienie trzech spośród nich podczas głosowania na kręgu diecezjalnym

Przyjmując posługę poznańskiej pary diecezjalnej Domowego Kościoła, byliśmy świadomi, że podejmujemy ją na trzy lata. W tym okresie poznawaliśmy lepiej małżeństwa z naszej diecezji, które posługiwały jako pary rejonowe w przeszłości i podczas naszej kadencji. W nich upatrywaliśmy naszych następców.

W tym czasie do Zasad DK dodano aneks dotyczący kandydatów i wyborów par odpowiedzialnych na poszczególnych szczeblach – co do pary diecezjalnej zostało określone, że w miarę możliwości powinna być członkiem Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” oraz że powinno się przedstawić biskupowi diecezjalnemu trzy pary kandydatów. Naszym celem było znalezienie minimum czterech par, które będą w Stowarzyszeniu i wyłonienie trzech spośród nich podczas głosowania na kręgu diecezjalnym.

 Zaczęliśmy się modlić, aby Pan Bóg wskazał, komu mamy proponować kandydowanie na następców. Od połowy kadencji zaczęliśmy prowadzić rozmowy z wybranymi kilkunastoma małżeństwami spełniającymi warunki. 

Termin wyborów nowej pary diecezjalnej ogłosiliśmy dziesięć miesięcy wcześniej. Na kandydowanie zgodziły się cztery pary, a spośród nich zostały wybrane trzy. Następnie zostały przedstawione Arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu w kolejności uzyskania największej liczby głosów. Naszymi następcami zostali Ala i Tomek Bartkowiakowie. Posługę przekazaliśmy na Podsumowaniu Pracy Rocznej DK w Poznaniu 11 września 2016 r.

 

 

1 września 2016 r. podjęliśmy natomiast nową posługę jako para administratorska Ośrodka Rekolekcyjnego Domowego Kościoła Archidiecezji Poznańskiej w Otorowie. Jest to nowy ośrodek DK i nie ma kadencyjności posługi.  Jednak od początku modlimy się przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego o naszych następców mimo, że nie wiemy jeszcze, jaka jest wola Boża – i kiedy to nastąpi!