Ku dojrzałości w wierze

(153 -wrzesień -październik2007)

z cyklu "W Sieci"

Odwaga

Bartek

Poszukiwałem ostatnio w internecie stron związanych z działalnością społeczną, jaką podejmują wspólnoty Ruchu. Dość mocno zapadła mi w pamięć strona lubelskiego ośrodka „Odwaga” - oferującego „pomoc duchową i terapeutyczną osobom o skłonnościach homoseksualnych”. W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy bombardowani informacjami o głośnych akcjach, marszach, paradach - warto zapoznać się ze spojrzeniem na problem homoseksualizmu z punktu widzenia Kościoła i tych ludzi, których problem ten bezpośrednio dotyka, ale pragną żyć w czystości.

Pod adresem http://www.odwaga.pl znajdziemy przynajmniej podstawowe informacje dotyczące tego tematu. Strona wita nas przyjemną dla oka, spokojną i ciepłą szatą graficzną. Wszystkie informacje zostały podzielone na sześć działów. Ze strony dowiemy się, jak powstała „Odwaga”, w jaki sposób wpisuje swoją działalność w struktury naszego Ruchu, oraz jakie są podstawy jej działania (wskazanie na Pismo Św. i dokumenty Kościoła katolickiego), oraz stosowane metody prowadzące do uzdrowienia. Znajdziemy również szereg artykułów poszerzających wiedzę z tej tematyki.

Najbardziej pozostały w mojej pamięci teksty, które znalazłem w dziale „świadectwa”. Naprawdę bardzo duże wrażenie robią słowa mówiące o tym, jak ludzie z pomocą Chrystusa przechodzą od homoseksualizmu do małżeństwa i zakładają własne rodziny.

Ostatnia zakładka serwisu - kontakt - szybki dostęp do danych, z których może skorzystać każdy, kto chce skorzystać z pomocy.

Jeden tylko mały minus dla serwisu internetowego: zakładka „nie tylko dla kobiet” - ciągle wita nas hasłem „w przygotowaniu”. Niby nic wielkiego, ale w stopce widnieje data utworzenia serwisu: 2005 r. Szkoda, bo dział - z tematu również zapowiada się ciekawie.