Prawdy wiary

(156 -luty -marzec2008)

z cyklu "Z Kopiej Górki"

Przed jubileuszem

Urszula Pohl

W poprzednim numerze „Wieczernika” pisaliśmy o Oazie Modlitwy: „Idźcie i głoście”, która odbyła się na Kopiej Górce. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Krościenka. Część z nich zapragnęło spotykać się regularnie na modlitwie i dzieleniu Słowem Bożym. I spotykamy się!

Na przełomie starego i nowego roku już tradycyjnie odbyła się Noworoczna Oaza Modlitwy. Gdy dostaniecie ten numer do ręki będziemy już przygotowywać się do drugiej Oazy Modlitwy, z zaproponowanych na ten rok przez Centralną Diakonię Modlitwy (w dniach 7-9 marca) - „przekaż zasługującym na wiarę, którzy też będą zdolni nauczać i innych...”. Podczas niej będziemy też obchodzić 21 rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Jednak najważniejsza z dodatkowych Oaz Modlitwy (dodatkowych, bo nie można tu pominąć Centralnej Oazy Modlitwy, która odbywa się co roku) odbędzie się jeszcze później.

W dniach 13-15 czerwca zapraszamy do Krościenka na Jubileuszową Oazę Modlitwy. Jubileuszową, bo w tym roku mija 35 lat od chwili, gdy Kardynał Karol Wojtyła zawierzył to miejsce i cały Ruch Żywego Kościoła Niepokalanej Matce Kościoła. Uczynił to przy figurze Niepokalanej, która wita wszystkich przybywających na Kopią Górkę.

Tu, na Kopiej Górce, duchowo przygotowujemy się do tego wydarzenia przez nowennę, którą rozpoczęliśmy 11 października. Każdego miesiąca jedenasty jego dzień jest dla nas dniem postu i modlitwy, w którym modlimy się w intencjach Ruchu oraz odnawiamy Akt Oddania Ruchu. Zdecydowaliśmy, że w każdym miesiącu będziemy się modlić z ukierunkowaniem na pewne charyzmaty Ruchu. I tak:

11 X  - charyzmat Światło-Życie
11 XI - charyzmat ewangelizacji
11 XII - charyzmat wyzwolenia
11 I - charyzmat katechumenatu
11 II - charyzmat liturgii
11 III - charyzmat Chrystusa Sługi i diakonii
11 IV - charyzmat Domowego Kościoła
11 V - charyzmat Żywego Kościoła
11 VI - charyzmat Niepokalanej Matki Kościoła

Zachęcamy Was do włączenia się do tego duchowego przygotowania w możliwy dla Was sposób.

Już teraz serdecznie zapraszamy Was wszystkich do udziału w Jubileuszowej Oazie Modlitwy (JOM). Będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, jakimi zostaliśmy obdarowani w ciągu tych lat. Wraz z Niepokalaną Matką Kościoła wyśpiewamy Magnificat za wielkie dzieła Ruchu i dary, jakie otrzymali konkretni, a często nie znani z imienia oazowicze.

Prosimy o zgłaszanie gotowości udziału w JOM pod następujący adres: Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych, ul. Ks. F. Blachnickiego 2, 34-450 Krościenko n.D., tel. (18) 262 32 35, e-mail: cdor@oaza.pl. Serdecznie Was prosimy nie zostawiajcie tego zgłoszenia na ostatnią chwilę, bo może to bardzo utrudnić przygotowania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile osób przyjedzie, a od ilości osób uczestniczących w spotkaniu w dużej mierze zależy sposób rozwiązania spraw organizacyjno-bytowych. Aktualne informacje będzie można znaleźć na stronie www.oaza.pl.