W mocy Ducha Świętego

(206 -lipiec -wrzesień2015)

z cyklu "W Sieci"

religijnie.pl

Piotr Niedzielski

Jestem naprawdę pod wrażeniem. W polskim Internecie pojawia się coraz więcej ciekawych stron, które z czystym sercem można polecić każdemu katolikowi (i nie tylko!). Jednym z takich miejsc jest portal www.religijnie.pl.

Generalnie rzecz ujmując, jest to sklep internetowy mający w swoim asortymencie różnorakie gadżety religijne. Internauci mogą się więc tam zaopatrzyć m.in. w niebanalne i ciekawie zaprojektowane koszulki zawierające przesłanie ewangelizacyjne czy też kubki. W ofercie są też bannery religijne na wszystkie okresy liturgiczne, a także maryjne i związane ze świętym Janem Pawłem II. Co godne podkreślenia, bannery te są naprawdę oryginalne i swoim wyglądem bardzo odbiegają od tych tradycyjnych, używanych w naszych kościołach od wielu lat… A jeśli komuś zaproponowane bannery się nie spodobają, może poprosić o przygotowanie innego, z hasłem i wymiarami zaproponowanym przez siebie. Ciekawe, prawda?

Ale to jeszcze nie wszystko, co czeka na klientów religijnie.pl. Oto okazuje się, że na wszystkich chętnych, oprócz ciekawych gadżetów, czekają także… usługi. O co dokładnie chodzi? O religijne strony www i projekty graficzne. Autorzy projektu chętnie pomogą wszystkim w założeniu profesjonalnej strony internetowej, niezależnie od jej formy i charakteru (oczywiście, odpłatnie). Jeśli chodzi o projekty graficzne, to naprawdę jest w czym wybierać – na prezentowanej przeze mnie stronie można zamówić sobie m.in. plakat, billboard, ulotkę, banner, zaproszenie czy wizytówkę, a także zażyczyć sobie stworzenie jakiegoś logo. Możliwości jest jednak dużo więcej – szczegóły na portalu!

Jak zatem widać, strona naprawdę jest ciekawa, a to, co oferuje, z pewnością wychodzi naprzeciw potrzebom osób odwiedzających ją. Często w tej rubryce piszę, że takiego portalu jeszcze w polskim Internecie nie było, że zapełnia on lukę itd. Tak jest i tym razem! Aż chce się coś zamówić u autorów projektu. Zwłaszcza, że strona naprawdę jest ładnie zrobiona – jej zalety to przejrzystość, funkcjonalność, estetyczny wygląd. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić;)!

A kim są ci ostatni? Cóż, na stronie niewiele o sobie piszą. Deklarują oczywiście swój wieloletni związek z Kościołem katolickim, a swoją działalność motywują tym, że chcą przekazać innym rzeczywistość, w której sami się poruszają. Doświadczyli życia z Jezusem i chcą się nim dzielić z innymi. Do tego celu używają jednak także swoich talentów i zdolności, które dostali od Boga. Myślę, że to widać w ofercie prezentowanej na stronie. A mnie osobiście pozytywnie zaskoczyło jeszcze coś: mianowicie to, że autorzy strony stawiają na profesjonalizm i najwyższą jakość tego, co robią. Przez to zadają kłam stwierdzeniu, często dziś niestety jeszcze pokutującemu, że to, co katolickie, jest tandetne i kiczowate, a katolicy, jeśli chodzi o nowoczesne technologie i media czy marketing, żyją jeszcze w epoce kamienia łupanego. Świetnie, że ludzie od strony religijnie.pl są tak profesjonalni i kompetentni!

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak złożyć zamówienie na jakiś fajny gadżet, do czego i Was zachęcam!:)