Rozeznanie

(215 -kwiecień -maj2017)

Słuchaj Izraelu!

Anna Krynicka

Któż z nas nie miał nigdy wątpliwości czy podjął właściwą decyzję dokonując różnych wyborów, zarówno tych drobnych, nieustannie pojawiających się każdego dnia jak i tych wielkich, życiowych, od których zależy nasza przyszłość. 

Rozeznawanie – to właśnie z nim próbujemy się zmierzyć w oddanym do rąk czytelników numerze Wieczernika. Czy jest to proces czy jakiś moment? Czy właściwego rozeznawania można się nauczyć czy może to wrodzony dar? A może życiowa postawa? A co z sytuacjami gdy „zawala nam się całe życie”? Czy wsłuchując/wczytując się w Słowo Boże możemy mieć pewność, że idziemy właściwą ścieżką? Czy głos który słyszę to faktycznie Boży głos czy może moje projekcje? Czy Boży plan wobec naszego życia bierze pod uwagę moje wybory i często pokrętne decyzje? Jak odczytywać Boże znaki by nie była to zabawa w ciuciubabkę? 

No cóż, autorzy zaproszeni do podzielenia się swoimi przemyśleniami nie pozostawiają wątpliwości: najpierw musisz uwierzyć, że Bóg jest Dobry, oddać swoje życie Jesusowi i nieustannie odpowiadać na ewangeliczne pytanie skierowane do każdego z nas: Czy miłujesz mnie więcej?  To jednak nie wszystko…

Zapraszam do lektury.