Ewangelizacja bez granic

(166 -lipiec -sierpień2009)

z cyklu "W Sieci"

Strona Diakonii Życia

Bartek

Dzisiaj chciałbym wziąć „na warsztat” stronę z ro­dzimego podwórka. Do opisania jej podchodzę już któryś raz z rzędu, bo z jednej strony uważam ją za wartościową, ale z drugiej, jest ciągle coś, co mnie wstrzymuje. Mam na myśli witry­nę Centralnej Diakonii Życia – dostępną pod adresem http://www.oaza.pl/cdz/.

W dobie nowoczesnych wi­tryn Web 2.0, ciężko jest się przyzwyczaić do szaty graficznej, ramkowego układu strony i wiru­jących obrazków. Tym niemniej warto dać jej szansę. Dlaczego? Ze względu na treści, jakie pre­zentuje. Życie stanowi najcen­niejszy dar Boga dla człowieka. A w dzisiejszych czasach bardzo często to właśnie przeciwko niemu się występuje. My, w  Ruchu Światło-Życie myślimy zgodnie z nauką Kościoła, więc na ogół inaczej niż ta „głośniejsza dzisiaj” część świata. Warto prze­konania zasilić konkretną wiedzą w tej dziedzinie i – zbierać kon­kretne, rzeczowe argumenty, któ­re mogą okazać się przydatne w rozmowach.

Na stronie możemy przeczy­tać czym zajmuje się Diakonia, jakie jest jej miejsce w Ruchu i na świecie. Mamy tutaj zgroma­dzony bogaty zbiór tekstów, po­dzielonych tematycznie (m. in. antykoncepcja, czystość, god­ność, moda..). Bardzo ciekawy jest też dział „Diakonia Życia od­powiada”, na którym można za­dać pytania dotyczące nurtują­cych problemów.

 

Wpadnijcie, zobaczcie, prze­czytajcie. Nie będziecie żałować.