Rodzice i dzieci

(203 -styczeń -luty2015)

z cyklu "W Sieci"

Światło Pana

Piotr Niedzielski

To jedna z tych stron, na które trafiłem zupełnie przypadkiem, surfując po internecie pewnego listopadowego wieczoru. A że lubię takie miejsca w sieci, więc i w tym zostałem na nieco dłużej – dzisiaj zapraszam do odwiedzin na stronce: www.swiatlopana.com.

Trudno jednoznacznie określić jej charakter. Jednak na samej górze witryny istnieje pewna podpowiedź, która mówi nam, że to „strona katolicka. Rekolekcje video, mp3, filmy, modlitwy, czytelnia, materiały ewangelizacyjne”. Niezła zapowiedź! Postanawiam więc zagłębić się w poszczególne działy i znaleźć coś dla siebie.

Po lewej stronie autorzy umieścili menu, które odsyła nas do nagrań wideo przedstawiających różne kazania i konferencje, głoszone w przeróżnych miejscach przez bardziej lub mniej znanych autorów i mówców. „Spis lokatorów” nie rozczarowuje: ks. P. Pawlukiewicz, ks. M. Piotrowski, ks. K. Wons, o. R. Recław… Również proponowana tematyka zaspokoi nawet najbardziej wybredne gus-ta (tak mi się wydaje): rekolekcje akademickie, Biblia, modlitwa, Miłosierdzie Boże, kobiety i męż-czyźni, i wiele, wiele innych… Każdy znajdzie coś dla siebie – jestem o tym przekonany. 

Jednak siłą tej strony nie są tylko filmiki z nagraniami. W dziale przeznaczonym dla kobiet znalazłem ciekawy spis książek dotyczących kobiecej duchowości, małżeństwa, kryzysów małżeńskich itp., a w dziale „Modlitwa” pełno jest tekstów rozważań doskonale nadających się na Różaniec, Drogę Krzyżową czy inne nabożeństwa. Uważny internauta znajdzie też nagrania z konferencjami takich postaci jak choćby bp Grzegorz Ryś (w formacie mp3, których można słuchać dzisiaj praktycznie wszędzie, np. w podróży).

Podsumowując – bardzo się cieszę, że taka strona powstała i dziwię się, że jest jeszcze stosunkowo mało znana. Wreszcie mamy zebrane w jednym miejscu materiały multimedialne, z których z powodzeniem może i powinien korzystać dobry animator/animatorka, katecheta, lider, duszpasterz. Teraz kończę pisać tę recenzję, ale już wiem, że na swiatlopana.com będę wchodził regularnie, bo jest to naprawdę świetna kopalnia pomysłów i pomocy duszpasterskich, i to na każdą okazję.