Duch Święty

(151 -maj -czerwiec2007)

z cyklu "W Sieci"

Szansa spotkania

Bartek

Okres przygotowań do sakramentu małżeństwa był dla mnie czasem poszukiwań odpowiedzi na rodzące się pytania dotyczące tematyki miłości małżeńskiej, męskości, kobiecości i tego, czym powinno być dla katolików zjednoczenie w akcie małżeńskim.

Mimo czyhających na mnie zagrożeń - skierowałem swoje kroki ku wyszukiwarce internetowej. O dziwo - nie było aż tak ciężko jak mi się początkowo wydawało. Wystarczyło użyć hasła „akt małżeński”, żeby odsiać zbędne treści i trafić na stronę, która ma dokładnie to - czego szukam! Pierwszy link - przenosi na witrynę www.szansaspotkania.net prowadzoną przez grupę apostolską „Komunia Małżeństw” pod opieką br. Ksawerego Knotza specjalizującego się w duszpasterstwie rodzin.

Strona jest podzielona na kilkanaście działów, z których każdy zawiera artykuły na tematy m. in. „Akt małżeński w historii”, „Mężczyzna i kobieta - dwa sposoby bycia człowiekiem”, „Okres wstrzemięźliwości seksualnej”, a także antykoncepcji czy problemów z płodnością. Ostatnim działem jest zbiór odsyłaczy do źródłowych dokumentów Kościoła odnośnie miłości małżeńskiej, rodziny i katolickiej etyki seksualnej. Całość ubrana w przyjemną dla oka szatę kolorystyczną i graficzną.

Po stronie bardzo łatwo jest się poruszać. Rozwijane menu w prawej części pozwala szybko zaznajomić się z zawartością danego działu, a zgromadzone teksty opatrzone są pieczołowicie odsyłaczami do literatury. Przeglądając serwis warto też skorzystać z linków znajdujących się w prawej części strony: można tam znaleźć nagrania radiowe, świadectwa, oraz odnośniki do innych stron podejmujących tę tematykę.

Stronę oceniam bardzo wysoko - pod względem merytorycznym i graficznym. Jest to po prostu kopalnia wiedzy o tej tematyce i myślę, że w razie pytań - to od niej warto zacząć poszukiwania.