Diakonia

(131 -lipiec -sierpień2004)

z cyklu "W Sieci"

Szkoły katolicke

miroslaw.krajewski@sportowefakty.pl

Tematyki dzisiejszego wędrowania jeszcze nie poruszałem. Otóż surfujac sobie po przeróżnych stronach natrafiłem na: http://szkolykatolickie.pl/ Odezwała się we mnie żyłka detektywa i poszedłem krok dalej. Trafiłem do Portalu Internetowego Szkół Katolickich. Serwis sprawia bardzo dobre wrażenie. Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy strony mieli jakiś pomysł na ten serwis i nie szczędzili czasu, wiedzy oraz pracy, aby w tym jednym miejscu wszystko zebrać, rozmieścić i udostępnić.
Niewątpliwie jest to miejsce skierowane do rodziców. Ale czy wyłącznie do nich?
Myślę, że nie tylko. Także młodzi ludzie stojący przed pierwszym poważnym wyborem w swoim życiu mogą w tym miejscu co nieco poczytać: Dlaczego Szkoła Katolicka?; Szukaj Szkoły; Ranking Szkół, Teczka Ucznia; Teczka Nauczyciela; Konkursy i Olimpiady; Kalendarz roku szkolnego, Unia Europejska (tutaj wprawdzie wyłącznie linki — ale obejmujące szerokie spectrum zagadnień). Szkoda tylko, że ta problematyka aktualnie jest mi obojętna — z większym zapałem „zanurkowałbym” głębiej w poszukiwaniu interesujących mnie danych…
Nie wspomniałem nic o szacie graficznej — a ta stoi na najwyższym poziomie! Po prostu nie przeszkadza w czytaniu. Wyważona, bez żadnych „ozdobników”, fajerwerków czy niepotrzebnych wodotrysków. Niebieskości sprawiają wrażenie ładu, spokoju i porządku… Naprawdę czuć w tym dziele rękę dobrego grafika.
To wszystko sprawia, że mogę z czystym sumieniem Was wszystkich tam zaprosić…
A na koniec jeszcze dwie sprawy: życie pisze jednak niezwykłe scenariusze — dopiero co opisałem bardzo dobrą stronę: http://www.pascha.org.pl — a tutaj autorzy zafundowali mi wielka niespodziankę: całkowicie zmienili wystrój swojego serwisu. Ponarzekałem ostatnio na temat takiego swoistego bałaganu, chaosu… I nagle okazało się, że udało się tę całą materię ogarnąć. Nie zdradzę więcej szczegółów. Zapraszam serdecznie — jest okazja zweryfikowania stanu opisanego w poprzednim odcinku ze stanem aktualnym.
A druga — nastąpiła zmiana mojego adresu mailowego.
miroslaw.krajewski@sportowefakty.pl