Eucharystia

(205 -maj -czerwiec2015)

z cyklu "W Sieci"

To, co kochasz

Piotr Niedzielski

Poznałem tę stronę przez przypadek, podczas tegorocznego Wielkiego Postu. Słuchałem wtedy rekolekcji internetowych, przygotowanych właśnie przez nich – przez autorów serwisu RTCK. Ekipa „Rób To Co Kochasz” – bo o nich mowa – to nowe miejsce w polskim Internecie, które można znaleźć na stronie www.rtck.pl. Portal stworzył Kamil Zbozień, razem ze swoim bratem Arkadiuszem, bardziej znanym jako raper Arkadio.

Projekt RTCK.pl jest bardzo młody – powstał dopiero w styczniu 2015 r. Jak dowiadujemy się z notki zamieszczonej na stronie, do faktu tego doszło wskutek połączenia trzech innych projektów, prowadzonych przez Kamila Zboźnia. Mężczyzna ten deklaruje, że powstanie najpierw akcji społecznej (bo tym RTCK była na początku – teraz jest to już fundacja) było efektem wielkich poszukiwań duchowych, prowadzonych przez niego już od 2009 r. Ponoć najważniejsze decyzje w swoim życiu miał on podjąć po nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w krakowskich Łagiewnikach.

Swoją wizję i misję Zbozień i jego współpracownicy określają w sposób następujący: „Naszą wizją jest rzeczywistość, w której ludzie robią to co kochają. Misją – inspirować do takiego życia”. Założenie to chcą realizować w kilku obszarach równocześnie, do których należą: RTCK Wydawnictwo, RTCK Muzyka i RTCK Styl. Jeśli chodzi o wydawnictwo, to proponuje ono na ten moment głównie płyty z zapisem rekolekcji i konferencji głoszonych przez ks. Marka Dziewieckiego, o. Adama Szustaka OP i Fabiana Błaszkiewicza (dawniej należącym do zakonu jezuitów). To jednak tylko oferta na start, która ma być stale poszerzana. Pod hasłem RTCK Styl kryją się… ubrania (Tak! Autorzy chcą też zajmować się projektowaniem ubrań i różnych dodatków!), a pod RTCK Muzyka – wszelka działalność związana z muzyką chrześcijańską (chodzi tu m.in. o wydawanie płyt, organizację koncertów, PR, nagrywanie teledysków itp.). 

Czym właściwie jest ten projekt i co oferuje strona? Cóż, trzeba przyznać, że póki co można za jej pośrednictwem głównie kupić wspomniane już przeze mnie płyty i audiobooki. Na razie nie jest ich dużo – ja znalazłem wśród nich m.in. płyty rapera Arkadio, „Garnek strachu” o. Szustaka czy „Poszukiwacze pereł” o. Nowaka. Sklep RTCK proponuje różne promocje i zniżki. Poza tym, autorzy projektu chwalą się, że ich autorami są, oprócz wspomnianych już o. Szustaka i ks. Dziewieckiego, ks. Michał Olszewski i o. Tomasz Nowak OP. Jednak na tę chwilę strona oferuje tylko krótkie informacje na temat tych postaci. 

Podsumowując – strona RTCK.pl to nowa jakość w polskim Internecie. Na pewno w promocji najbardziej pomogły im rekolekcje „Droga krzyżowa do zwycięstwa”, wspomniane przeze mnie na początku tej recenzji. Także raper Arkadio jest jednym z bardziej znanych muzyków chrześcijańskich w Polsce. Myślę, że RTCK to połączenie poszukiwań duchowych z nowoczesnym spojrzeniem na rzeczywistość – także tę biznesową. Za projekt odpowiedzialni są młodzi ludzie, którzy, jak się wydaje, świetnie sobie w niej radzą i potrafią się w niej poruszać. A do tego wszystkiego są chrześcijanami. Takiemu połączeniu mówię zdecydowane „tak” i kibicuję mu z całego serca!