Praca

(217 -wrzesień -październik2017)

z cyklu "Na płytach"

Uwielbienie

Krzysztof Jankowiak

Mate.O/TU to nowy projekt Mateusza Mate.O Otremby, który wraca do korzeni swojej twórczości. Mateusz Otremba jest autorem zarówno muzyki jak i tekstów wszystkich piosenek.

Album zawiera jedenaście nowych autorskich kompozycji. Na płycie można usłyszeć utwory znane szerszej publiczności takie jak: „Wszystko poddane jest” czy „Cały świat niech pozna Cię” oraz osiem zupełnie nowych, premierowych kompozycji m.in. „Chrystus panuje”, tytułowy „Król Wszechświatów” czy „Cudowny dzień”.

 „TU” to skrót od Totalnego Uwielbienia. Rozwinięcie nazwy odsyła do tytułu debiutanckiej płyty wokalisty sprzed dwudziestu lat. Autor ponownie napisał współczesne pieśni uwielbienia, które podobnie jak poprzednie jego piosenki rozpalają ludzi do uwielbienia Chrystusa.

„Cała płyta poświęcona jest jednej myśli – wychwalaniu Boga, stąd wiele inspiracji do pisania tekstów pochodzi z tekstów biblijnych. W tym sensie jest to powrót do moich pierwszych płyt nagranych już wiele lat temu. Nic bardziej piękniejszego i bardziej wyjątkowego nie mogło mnie w ostatnim czasie spotkać jako artysty. Próba opisywania tego jaki jest Bóg, wychwalania Go i adorowania oraz dziękowania Mu za to kim jest i co dla mnie zrobił to wielki przywilej. Na tej płycie słychać przenikające się różne wrażliwości i style muzyczne, piosenki oraz spontaniczne improwizacje” – mówi Mateusz Otremba. „Pisanie tekstów tych piosenek było wspaniałą podróżą, której nie odbyłem samotnie. Z jednej strony to fascynujący czas z Duchem Świętym przy studiowaniu biblijnych fragmentów, wertowanie wielu stron osobistych notatników, ale również słuchanie innych ludzi i czerpanie z ich mądrości i objawienia. Wiele rozmów, konsultacji, w tym również wspólne pisanie niektórych tekstów. Fascynujące. SOLI DEO GLORIA!”

„Mate.O wraz z zespołem opuszcza muzyczną ekstraklasę. Przechodzi do ligi mistrzów” – stwierdził jeden z recenzentów. Nic dodać nic ująć.