ks. Franciszek Blachnicki

(165 -maj -czerwiec2009)

z cyklu "W Sieci"

W Ruchu

Bartek

Ten artykuł chciałbym poświęcić stosunkowo młodej witrynie, która została pomyślana jako „wizytówka” naszego Ruchu: miejsce, które może odwiedzić każdy - i znaleźć w nim podstawowe informacje o Oazie, zrozumieć „o co w niej biega”, a może nawet - zapragnąć do niej dołączyć?

Witryna dostępna jest pod adresem http://www.wruchu.oa- za.pl - przyjrzyjmy się jej bliżej. Prosty, nieprzeładowany szablon, kilka podstron (wszystkie łatwo dostępne z menu), cytat z Pisma Św. i pytanie „Czy warto?” - to główna strona serwisu. Możemy się tutaj zapoznać z kilkoma świadectwami osób, dla których życie jest silnie związane z Ru-chem Światło-Życie. Pozostałe strony też mają charakter odpo-wiedzi na pytania: Co to jest oaza? Jak dołączyć? O co biega? Mamy też link do forum oazowe-go oraz serwisu społecznościowego grono.net.

Wielkie brawa należą się pomysłodawcy tej witryny. Rzeczywiście brakowało takiego miejsca, od którego można zacząć poznawanie oazy „w się-ci”. Dobry jest też pomysł stworzenia mapy wspólnot; dobrze by było, gdyby nieco bardziej się zapełniła - rzeczywiście przyjeżdżając do innego miasta (np. na studia) - można dzięki takiej mapie łatwo zlokalizować najbliższą wspólnotę Ruchu i się do niej przyłączyć.

Jest też, oczywiście, parę uchybień. Trochę brakuje mi na tej stronie gałęzi Domowego Kościoła. Tzn. on tam niby jest, pojawia się w świadectwach, ale i tak mam wrażenie, że to nie jest „grupa docelowa”, do której witryna jest skierowana. I przez to, że o DK jest tak mało i przez język (nieszczęśliwie według mnie użyty zwrot „o co biega?”) i przez prezentowane zdjęcia, mam wrażenie, że adresatem jest młodzież. A szkoda, bo przecież Ruch jest jeden. Dla każdego. A nie tylko młodzi korzystają z Internetu. I nie tylko starsi ludzie współtworzą Domowy Kościół ;-)