W mocy Ducha Świętego

(206 -lipiec -wrzesień2015)

z cyklu "Na płytach"

Z modlitwą

Krzysztof Jankowiak

„Zmartwychwstał Pan i żyje dziś” – któż z nas nie zna tej pięknej, dynamicznej pieśni? Ale jak to z kościelnymi śpiewami bywa, nie wszyscy wiedzą, kto jest jej autorem. Otóż tekst i muzykę napisał Marcin Gajda. Gdy ta pieśń powstała, należał do szczecińskiej Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej będąc jednym z dwóch autorów śpiewów powstających w tej wspólnocie.

Od wielu jednak lat Marcin Gajda nie jest już członkiem tej wspólnoty. Wspólnie z żoną Moniką prowadzi działalność rekolekcyjną, konferencyjną i terapeutyczną. „Szeroko pojmowana służba ludziom na styku psychologii i duchowości to nasza pasja, powołanie zawodowe i wielka przygoda życiowa” – piszą Monika i Marcin Gajdowie na swojej stronie internetowej (www.gajdy.pl).

Marcin Gajda nie zaprzestał jednak tworzenia śpiewów na chwałę Pana. Od czasu do czasu ukazują się więc płyty z napisanymi przez niego pieśniami. Najnowsza płyta nosi tytuł „Zrozumienie, współczucie”. Powstała w szczególny sposób: „W sierpniu 2014 roku odbyła się w Szczecinie sesja katechetyczno-modlitewna z udziałem wybitnego biblisty o. Innocenzo Gargano OSB Cam. Gdy przygotowywaliśmy się do tego spotkania, zaczęły pojawiać się pieśni, niektóre jakby specjalnie na tę okazję: «Ulga», «Święty», «Serce do serca», «Święta Cisza»… Podczas sesji brzmiały niesamowicie!

Choć muzycy nigdy wcześniej ze sobą nie grali, nie znali utworów i nie mieli prób, postanowiliśmy zarejestrować naszą wspólną modlitwę. Wiem, nie jest perfekcyjnie, zwłaszcza z mojej strony, ale nie o perfekcję tu chodziło, lecz o miłość. Jeśli ta płyta pomoże Ci się modlić, spełni swoje zadanie…”

 

Warto wsłuchać się w te śpiewy.