Życie w pojedynkę - powołanie czy przymus?

(150 -kwiecień2007)

z cyklu "W Sieci"

Za Duchem

Łukasz 'Dro77naR' Suchenek

Cieszy mnie, że powstają nowe katolickie strony internetowe. Cieszy tym bardziej, jeśli te strony są wartościowe. I taką właśnie stronę chciałbym dzisiaj przedstawić.

Strona Za Duchem (www.zaduchem.info ) tworzona jest w większości przez członków Ruchu Światło-Życie, ale nie tylko. Większość z nich to studenci lub licealiści.

Serwis ma przejrzystą, trzyczęściową strukturę - po lewej i po prawej menu, zaś pośrodku aktualności. Strona zawiera działy Bóg, Kościół, Człowiek, Akcja, Download (a tam mnóstwo legalnych mp3 i ebooków) oraz Kultura. Za Duchem oferuje też możliwość zadania pytania duchownemu, a także ma własne forum i czat.

Nie wchodząc w szczegóły można powiedzieć, że strona oferuje sporą ilość ciekawych materiałów, niezbyt długich, ale konkretnych. Autorzy sami szczerze przyznają, że nie znają się na wszystkim i o tym, o czym nie wiedzą, nie piszą, ale odsyłają do miejsc, gdzie dana kwestia jest opisana przez kompetentne osoby. Co ważne - zaduchy piszą od siebie. Teksty są ich własnymi przemyśleniami na dany temat i czytając je mam poczucie tego, że piszą oni szczerze i „od serca”. Ten autentyzm jest imponujący i dający nadzieję. Bo ci młodzi ludzie wiedzą na czym, lub raczej na Kim opierają swoje życie i za Kim chcą kroczyć.

Podsumowując - strona jest młoda, jak i jej autorzy. Jest też żywa i bogata jak oni. A to wielki plus. Dlatego kończąc dzisiejszą wędrówkę, zachęcam Was, drodzy Czytelnicy, do odwiedzenia strony, a może nawet do własnego w nią wkładu? Strona bowiem daje możliwość przesłania własnego artykułu za pomocą specjalnego formularza. Zaś twórcom strony życzę radości z doświadczania Boga i chęci dzielenia się tym doświadczaniem z czytelnikami Za Duchem.